ПЕРЕДМОВА  АВТОРА

Автор і видавці бажають публічно виразити вдячність за Божу ласку, яка дозволила їм зробити свій вклад в розповсюдження цього тому і результати цього світло, радість, мир, спільність з Богом для багатьох голодних, спраглих і збентежених душ. Перше видання в теперішньому вигляді вийшло в 1886 р. З того часу одне за одним швидко виходили видання на двадцяти різних мовах. І зараз в руках людей всього світу знаходиться близько пяти мільйонів екземплярів цього тому.

Ми не сподіваємося, що всі ці книги прочитані, але ми постійно одержуємо листи, де нас запевняють, що вони мають великий вплив на серця і розуми людей. Тисячі людей пишуть нам, що ця книга вплинула на них, хоч деякі з них зовсім не вірили в Біблію як в Божественне обявлення для людей. Інші пишуть, що вони були атеїстами чи майже ними, оскільки раніше не знали ні правдивого Бога, ні Його правдивого Плану Віків, а тому не були в стані прийняти, оцінити і шанувати ті постаті, які їм, зазвичай, представляли віровчення.

За пять років до першої публікації цього тому ми мали в друку, по суті, цей же матеріал, тільки під іншою назвою і по-іншому представлений. Ця книга носила назву Харч для думаючих християн. Її стиль відрізнявся тим, що насамперед критикував неправду, руйнуючи її, а вже потім, на її місці, зводив споруду Правди. Пізніше ми зрозуміли, що це був не найкращий спосіб. Дехто, насторожившись руйнуванням своїх помилкових понять, переставав читати далі, так і не глянувши на чудову будівлю Правди на місці зруйнованих неправд.

Теперішній том написаний із протилежної точки зору. Він представляє Правду, показуючи її силу та красу, а тоді пропонує усунути неправду не тільки непотрібну, але абсолютно пусту і дуже шкідливу. Таким чином, читач Божественного Плану Віків на кожному кроці відчуває зміцнення віри і більшу близькість до Господа, а тому і певність, що він на правильному шляху. Після зрозуміння правди стає все зрозуміліше, якими абсурдними, нікчемними та шкідливими є ці неправди, і тоді від них легко відмовитись.

Звичайно, великий противник не любить всього того, що відкриває очі Божому народу, що збільшує пошану до Божої Книги і підриває довіру до людських віровчень. Тому, як і слід було сподіватись, великий противник дуже противиться цій книзі. Мало-хто усвідомлює силу і хитрість сатани. Мало-хто розуміє значення слів апостола про цього князя темряви, котрий прикидається слугою світла, щоб перемогти Правду і знищити її вплив. Мало-хто усвідомлює, що наш підступний противник намагається вживати найкращих, найенергійніших і найвпливовіших осіб із Божого народу, щоб перешкодити світлу світити і щоб не допустити людей до Божественного Плану Віків.

Мало-хто усвідомлює, що від часу, коли почали формуватися віровчення (від 325 р. н.е.), протягом 1260 років Біблія практично не досліджувалась. Мало-хто усвідомлює, що протягом того часу цими догми забивалися голови мільйонів людей, приковуючи їх до жахливих неправд і засліплюючи їх відносно Божественного характеру Мудрості, Справедливості, Любові та Сили. Мало-хто розуміє, що від часу Реформації (відколи Біблія почала повертатись до рук людей) керовані добрими намірами, але введені в оману реформатори були засліплені і стримані неправдами минулого, допомігши тим самим утримати народ у темряві. Мало-хто усвідомлює, що справжнє дослідження Біблії, яке практикувалось в ранній церкві за днів апостолів, лише тепер повернулось до дослідників Біблії.

В попередніх виданнях цей том носив назву Зоріння Тисячоліття (Millennial Dawn). Але ми помітили, що через це дехто сприймав його, як якийсь роман. Щоб не було непорозумінь, і щоб ніхто не купляв цієї книги під впливом такої ілюзії, ми згодом дали їй назву (як і всій теперішній серії) Дослідження Святого Письма, котру неможливо зрозуміти неправильно. 

Багато-хто запитував нас, чому цих книг не можна знайти в книгарнях. Ми відповідаємо, що хоч видавці книг були б раді їх мати, та певні релігійні фанати не дозволяють їх продавати, погрожуючи бойкотом. Спочатку це здавалося великою невдачею, немов силі противника було дозволено перешкодити поширенню Правди. Але Бог милостиво владнав цю справу, і сьогодні, напевне, жодна інша книжка не має такого великого і такого стійкого тиражу, як цей том. Ті, хто через упередження відмовився читати цю книгу і боровся проти неї, робили це, повіривши неправді і наклепам.

Багато екземплярів цих книг було спалено людьми, котрі ніколи їх не читали, але були під впливом наклепів. Саме так в темні віки відносились і до послідовників Ісуса, котрі страждали як мученики. Сам Ісус терпів від рук тих, хто не розумів ні Його, ні Його наук. Це підкреслює Св. Петро: А тепер, браття, знаю, що вчинили ви це з несвідомості, як і ваші начальники (Дії 3: 17); коли б бо пізнали були, то не розіпяли б вони Господа Слави!(1 Кор. 2: 8)

Та хоч вороги цієї книги наповнені злістю, несправедливістю і неправдою, її друзі є щирими і ревними. Мільйони примірників цієї книги, що вже знаходяться в руках читачів, переважно були розповсюджені її приятелями, котрі з любові до Правди присвятили свій час і енергію для її широкого розповсюдження. Пишучи ці рядки, ми знаємо, що майже шістсот християн з різних сфер діяльності повністю залишили земні справи, покликання та амбіції, щоб славити Господа і благословити Його спраглих святих, даючи їм в руки цей маленький том. Це і лікарі, і вчителі, і медсестри, і священики, і перукарі, і механіки люди різних професій, чиї серця відчули дотик Божої любові і котрі палко бажають передати ці благословення іншим серцям і розумам.

Ці книги продаються за низькими цінами, і їх розповсюджувачі, розносячи книги серед людей, заледве покривають свої видатки. Та вони тим більше радіють, якщо часом відчувають нестачу і мають честь терпіти деякі незручності і обмеження ради Господа, Правди і братів. Добра праця просувається вперед, і Послання Життя у Христі переходить із рук в руки. Теперішній тираж цього тому надзвичайно великий. Нехай і в майбутньому його благословення буде таким же великим, як в минулому. Більшого прагнути автор і видавці не можуть. 

З найкращими побажаннями для всіх читачів  

Ваш слуга в Господі

Чарльз Т. Рассел.

Бруклін, Нью-Йорк.
      1 жовтня 1916 р.  
 

 

To Return to Home Page click on Chart.   

 

E-Mail